Oddíl

Oddíl Modrá pastelka je zaměřen na chlapce od vlčat až po R&Rpastelka

Scházíme se 1 x týdně na pravidelných schůzkách a patříme pod hlavičku Střediska Český lev.

Na těchto schůzkách se věnujeme tradičním skautským dovednostem jako jsou například uzlování, lasování, táboření, zdravověda, práce s mapou a buzolou, poznávání živé a neživé přírody plnění skautských odborností a dalším, nebo hrajme různé pohybové, logické, deskové aj. hry.

Rovněž pořádáme, nebo se účastníme různých i vícedenních akcí jejichž náplní jsou zejména výpravy do přírody a táboření, noční výsadky, dovedností závody a dále také akce pro veřejnost jako například již tradiční úklid Bezručova údolí nebo rozvoz Betlémského světla v době Vánoc.

Vyvrcholením každého skautského roku je čtrnáctidenní letní podsadový tábor v CHKO Český les, který každoročně pořádá naše středisko. Dále se věnujeme několikrát do roka dalším zájmovým aktivitám jako jsou airsoft ,geocaching a sportovnímu vyžití (fotbal, florbal, plavání, lakros), kterými náš „základní program“ obohacujeme.

rs_znak_bar_male

ROVERSKÝ KMEN UROBOROS